Ana Sayfa / Kadın

Fashion Week Gün 2

Mercedes-Benz Fashion Week İSTANBUL için 2. gün de geride kaldı.

MBFWI için seçilen en güzel yer kesinlikle Antrepo3. Defile aralarında sohbet ederken nefis İstanbul manzarasına bakıyor olmak çok keyifli.

Bu gün MBFW ilk defilesi “RED BEARD BY TANJU BABACAN” ile başladı.

TANJU BABACAN

RED BEARD BY Tanju Babacan defilesinde fuşya, beyaz ve bej renkleri hakimdi. ‘’ Aydınlanma’’ adını verdiği koleksiyon da cesurca kullanılmış transparan detaylar ön plandaydı.

Kesik detaylar hoşuma gitsede kısa paça ve düşük bel pantolonlar özenle hazırlanmış koleksiyonun içinde gözüme pek hoş görünmeyen detaylar oldu.

İPEK ARNAS

Hiç abartmıyorum uzun zamandır gördüğüm en başarılı koleksiyonlardan birine genç tasarımcı ''İpek Arnas'' imza atmış.

Yuzleşme adını verdiği koleksiyonunda, maskülen duruşu dikkat çekiciyken işcilikler çok temiz, kumaşlar ve renkler harika seçilmişti...

İpek Arnas'ın defilesi abartıya gerek duymadan, tasarımlarında tam bir uyum içerisinde, sade ama kaliteli işçilikleriyle benim gönlümü fethetti diyebilirim..

 

SELİM BAKLACI

Renk konbinasyonu ve cizgileriyle beğeni toplayan günün en özel defilelerinden biride ''Selim Baklacı'' imza attı. 

Selim Baklacı '' Hamartia'' adını verdiği koleksiyonunda desen tasarımlarıyla kendi kumaşlarını üreterek, rengarenk ve muhtesem desenlerle dolu bir koleksiyonla karşımızdaydı.

Selim Baklacı'nın 2015 de isminden cok bahsettireceğinden şüphem yok...

Defileler devam ederken günün geri kalanını Sevgili VEGA ekibine teslim ederek ben minik oğlumun yanına doğru koşar adımlarla gidiyorum, sevgiler...