Ana Sayfa / Kadın

Topuklu ayakkabılarımı özledim!!!

Hamileliğim süresince gözümün önünden gitmedi benim canım, güzel topuklu ayakkabılarım!

Hani utanmasam topuklu ayakkabı giymeye aş eriyordum diyeceğim :)

Yoğun ve uzun organizasyonlarımızda bile topuklu ayakkabılarımı asla ayağımdan çıkarmadığım için iş arkadaşlarım bana topuklu ayakkabılarla doğduğumu söylerler. Garip bir bağ var topuklu ayakkabılarımla armada, onları giyince daha rahat hisetmişimdir hep kendimi .

Ancak hamilelik dönemimde bebeğim söz konusu olunca onun sağlığını etkileyebilecek her olasılığıda hayatımdan hiç düşünmeden çıkarmak zorunda kaldım. Doğum sonrası bebekle hayata alışmamız için gereken ilk günlerde de topuklu ayakkabı giymeye başlamak gercekten büyük bir fantazi olmaktan ileriye gidemiyormuş.

Fakat sezonun en gözde topuklu ayakkabı modelleri rüyalarıma girmeye başladı artık. Bilmiyorum bundan sonraki hayatımda bebek arabasıyla dolaşırken ve düz Tod’s larımla aramda derin bir bağ kurup rahatlığına da alışmışken topuklu ayakkabılarımı özlermiyim acaba?

Ama ben dayanamayıp sezonun hitlerinden bahsetmekten ve ayakkabı alışverişi yapmaktan kendimi geri alamıyorum.

ALEXANDER WANG – Kabartma dokulu deri ayakkabı modeli her tarz kıyafet kombiniyle kullanılabilecek kurtarıcı bir model bence.

GUCCİ – Oldum olası renkli ayakkabıları sevmişimdir. GUCCİ’ nin bu modeli renk uyumu kadar rahatlığıyla da beni cezbeden bir model oldu.

GIANVITO ROSSI – Metalik renklerin gözde olduğu bu sezon için yine harika bir seçim.

 

Yaşana bilecek en önemli deneyim olan hamilelik sürecimden sonra hamile kıyafetlerinden bahsetmemek olmaz :) ,

Hayatımızın en heyecanlı günlerinde şık olmaktan vazgeçmek benim gibiler için depresyona girmenin en büyük nedeni olabilir.

Evet aldığımız her kilonun büyük bir keyife dönüştüğü başka bir zaman olamaz, bu nedenle tadını çıkartırken, bu aylarda nasıl giyinerek kendimizi daha şık, mutlu ve güzel hissedebiliriz konusundaki deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Hamilelik sureci benim gibi çok yoğun calışan biri için artık çok calışmıyorum anlamına gelmez.

Çalışırken hamile ve şık olmak çok mu zor sizce?

Hayır sadece doğru giyinmek, bebeğinizin ve sizin rahatınız acısından çok önemli. Birçok hamile koleksiyonuna baktığımda büzgülü ve geniş kıyafetlerden başka birşey olmadığını gördüm.

Bence Hemile olmayan birini bile lahana gibi göstermeye yetecek kesimlerdeki bu kıyafetleri giymek hamilelikteki en talihsiz kıyafet seçimleri oluyor.

Hamilelikte yapılacak en verimli kıyafet alışverişi karın kısmınızı kaplayan hamile taytları olduğunu söylemeliyim. Annemin benim için aldığı bu taytlar hayatımı kurtardı diyebilirim.

Bakmayın böyle ahkam kestiğime toplantım var ve dolabımdaki hiç bir elbisenin içine giremiyorum, içine girdiklerimde hiç yakışmıyor krizini en çok yaşayanlardan biride bendim herhalde.

Ama hamileliğimin ilerlemesiyle öğrendiğim ve anladığım sey aslında ne giyersek giyelim hafif hafif çıkan göbeğinin sanki kilo alıyormuşsun görüntüsü vermesinden çekinmekti.

Hamilelik öyle garip bir pisikoloji ki hamile olduğumu anlamadıklarında yada karnım cıkmadığında neden göbeğim büyümedi endişesine girip, karnın büyümeye başladığında çok kocaman oldum balon gibi görünüyorum paniğine kapılıyorsunuz.

Hamileliğim suresince katılacağım toplantıya göre kendimi en rahat ve şık hissettiğim kıyafet secimim elbise veya tayt pantolonun üzerine giydiğim blazer ceketler.

Hamile değilkende dolabımın en kullanışlı parcalarından olan bu ceketlerimi hamileykende giymeye devam etmek işimi epey kolaylaştırdı. Fatih’cişimle Fashion Week de verdiğim pozda uzerimde olduğu gibi..

Hamilelik süresince ön düymelerini kapatmaya calışmadığınız sürece elbise veya pantolon üzerinde kesimi nedeniyle belinizide olduğundan ince gösteren bu ceketler rahatlıkla tercih edeceğiniz bir alternatif olacaktır.

Benim en severek kullandığım bir diğer kıyafet secimimde yine hamile olmadığım döneme ait dolabımda yer alan çok likralı dar elbiselerim oldu.

Büyüyen karnımı gizlemeye calışmaktan vazgeçtiğim an itibariyle bu elbiselerimlede barışmayı başardım :)

Kıyafet secimleri dışında hamilelik süresince deneyimlerime dayanarak size verebileceğim önerilerin başında nasıl spor yapmamız gerektiği geliyor.

Eğer hamile olmadan önce benim gibi aktif sporla ilgileniyorsanız hamilelik süresince lütfen bundan vazgeçmeyin.

Evde yapabileceğiniz veya hamilelere özel ders veren spor merkezlerinde yapmayı tercih edeceğiniz bir çok alternatif bulabilirsiniz.

Bunların en başında nefes teknikleriyle güne başlamak ve günü bitirmek geliyor.

Bu konuda Acıbadem Yoga grubunu önerebilirim.

Doğru nefes almayı öğrenmek hem hamilelik süresince size ve bebeğinizi rahatlatırken doğum sırasında da kullanabileceğimiz en önemli detay.

Aynı zamanda yine bu konuda deneyimliyseniz evde tek başınıza yapabileceğiniz yoga ve plates hareketleriyle el, ayak şişmesi veya ödem problemi gibi sorunların üstesinden gelebilmeniz mümkün.

Ancak daha önceden hiç bu tarz sporlarla ilgilenmediyseniz hamilelik bu sporları keşfetmek için hiçde dogru bir zaman olmayacaktır. Bu durumda hergün düzenli yürüyüşler yapmak en güzel spor şekli sizin için.

Ben hamileliğim süresince Arnavutköy Rumelihisarı arası yürüyüşler yapmaktan çok büyük keyif aldım sizede tavsiye ederim:)